Marka Tescil Konya , 0 332 323 32 00 , Marka Tescil Konya, Marka Tescili Konya, Konya Marka Tescili, Marka Patent Konya, Patent Tescil Konya, Marka Tescil

Konya Marka Tescili

Konya Patent Tescili
21 Mart 2013
Marka Tescil Konya
21 Mart 2013

Konya Marka Tescili

Üretimi yapılan ürün ile sunulan hizmetin diğer ürünler ile hizmetlerinden farkı bir kimlik kazanmasını sağlayabilmesi amacı ile kelime veya logo gibi ibarelerin Konya Marka Tescili ofisimiz aracılığı ile tescil edilerek kayıt altına alınması işlemdir.

Marka tescil Konya ofisimizin uzmanları tarafından yapılan Marka tescili, tüm yatırımlar ve ile emeklerin somut olarak korumaya alınması anlamını teşkil eder. Bu bakımdan marka tescili günümüz koşullarında ticari faaliyetlerde büyük öneme gelmiştir.

Marka koruması, ürünlerinde veya hizmetlerinde marka ibaresini kullanan asıl marka sahiplerini korumaya yarayan sistem bütünüdür. Markanın asıl sahibi, ilgili markayı ilk kez akla getiren, ürün ya da hizmetlerinde kullanan veya kullanımını sürdüren kişidir. Tescil edilen markalar 10 yıllığına koruma altına alınır.

Marka Yenileme

Tescilli marka, koruma süresi müracaat tarihinden başlayıp on senedir. Bu süreler 10’ar senelik aralıklar şeklinde talep edildiği kadar yenilenir. Koruma süresi tamamlanan marka, sahibi tarafından yetkilendirilen marka vekili Konya marka ve patent tescil firmamızın talebi durumunda yenilenir. Yenileme istemi yapılması ile, koruma süresinin bitti, ayın son günü itibari ile geriden başlayarak altı ay süre içinde yapılabilir. Bu süreler kaçırılması akabinde, yenileme işlemi, ek bedel ödenmesi kaydı ile, koruma süresi tamamlandığı ayın son günü itibari ile 6 aylık süre uzatılarak yapılabilir. Yenileme süresi, devam eden tescilin tamamlandığı gün itibari ile başlar.

Yenileme işlemi yapılan markaların yenilemesi sicile kaydedilir ve yayına çıkarılır. Koruma süresinin tamamlanması itibari ile ileri 6 aylık süre kapsamında yenilemesi yapılmayan markalar hükümsüz duruma düşecektir.

Marka Takibi

Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında aylık bülten izlemesi yapılarak yayına konan benzer markaları rapor olarak sunduğumuz hizmetimizdir. Yayın süresinde belirlenen benzer ya da aynı markalara itirazda bulunmak kaydı ile kazanılan hakların korunabilmesi ve ihlallerin engellenmesi sağlanır.

Benzer markalara istinaden takip sisteminin yer almadığı ülkelerde, benzer markaların analizi sırasında reddedilmeyerek yayına alındığı ülkelerde marka takip hizmeti marka haklarınızın korunabilmesi açısından gereklidir.

Bir önceki yazımız olan Patent Tescil başlıklı makalemizde Konya Marka Tescil, Konya patent firması ve Patent Tescil hakkında bilgiler verilmektedir.