Marka Tescil Konya , 0 332 323 32 00 , Marka Tescil Konya, Marka Tescili Konya, Konya Marka Tescili, Marka Patent Konya, Patent Tescil Konya, Marka Tescil

Marka Devir İçin Gerekenler

Marka Devir İçin Gerekenler

Marka Devir İçin Gerekenler hakkında bilgi verirsek, Marka, tescil edilmesinin ardından yasal bir statü elde etmesinin yanında 10 sene boyunca yasal olarak korunmaya alınır. Koruma kapsamında bulunması ile yasal statü kazanması gerekçesi ile aynı anda ticari statü de elde eder. Bu gerekçeye bağlı olarak marka ticari ürün şeklinde alınıp satılabilir ya da devredilebilir. Devir işlemi marka tescil Konya ofisimiz danışmanlığında yapılmaktadır.

Marka devir için gerekenler ise, Sistem Patent Konya marka tescil ofisimiz danışmanlığında Türk Patent ve Marka Kurumu tarafında yapılır. Devir işlemi ardından  da ilgili markalar sicil defterine işlenerek, devir işlemi tamamlanır. Devir işlemi yalnızca tamamlanmış ya da tescili tamamlanmış markanın devrinin yanında yeni müracaat edilen müracaatı süren marka da devir işlemine konu edilebilirsiniz. Aynı sürene marka içinde noter tarafından devir işlemini onayının alınması gerekecektir.

Marka Devir İçin Gerekenler

Noter nezdinde işlemler için ;

  • Devri gerçekleşecek markanın bir adet örneği (Marka Tescil Belgesi)
  • Devir işlemini gerçekleştirecek yetkili kişi ya da yasal temsilcisi.

Marka Tescil Devir İşlemleri İçin yetkili devlet Kurumu için gerekenler;

  • Vekaletname (marka tescil Konya Sistem Patent Vekaletnamesi)
  • İşletme işletim belgesi (Devir alan kuruluş için)
  • Marka Devri harç tutarı (Sİstem Patent şirketimizin hesabına yatırması gerekmektedir.)
  • Noter tarafından onaylanan marka devir sözleşmesinin orijinali

Gerekli işlemlerin yapılması ile birlikte devir işlemi tamamlanır. Marka devri tamamlanmasının ardından marka, sicile kayıt işlemi tamamlanır.