Marka Tescil Konya , 0 332 323 32 00 , Marka Tescil Konya, Marka Tescili Konya, Konya Marka Tescili, Marka Patent Konya, Patent Tescil Konya, Marka Tescil

Marka İsim Tescil

Marka İsim Tescil

Marka İsim Tescil asıl ismi ile Marka tescil, bir teşebbüsün ürünleri diğer bir başka teşebbüsün ürünlerinden ayırt edilmesine vesile olması koşuluyla, kişi adları, sözcükler, şekiller, harfler gibi tüm imgelerin marka tescil Konya şirketimiz danışmanlığında kayıt altına alınması işlemidir.

Marka Tescil Süreçleri

Yetkili merciler tarafından Sistem Patent Konya marka tescil ofisimiz tarafında yapılan başvuruyu yaklaşık  4 aylık sürede Ön İnceleme yapılacaktır. Bu sürenin ardında markanın ön incelemeden başarılı şekilde geçmesi durumunda 2 aylık Bültende yayın aşaması başlar. 2 aylık bültende yayın aşaması içerisinde ilgili markaya, benzer tescil hak sahibi nezdinde herhangi bir itirazın yapılmaması akabinde marka açısından tescil hükmü ilan edilir. Marka Bülten aşamasını bitiren ilgili marka, 2 aylık tescil belgesi aşaması sonunda, Tescil Belgesi şirketimiz tarafından müracaat sahibine iletilir.

Fakat belirtelim, marka isim tescil Sistem Patent şirketimiz danışmanlığında başvuru yapıldığı an itibari ile markanın koruması başlar. Marka müracaat tarihi itibari ile 10 senelik koruma kapsamına alınırlar. Bu sürenin tamamlanması ile birlikte markaların yenilenmesi zorunludur. Yenileme işlemi de kendi arasında süresi kapsamında (normal yenileme) ile ekstra süreli (cezalı) yenileme şeklinde 2 ‘ye ayrılır.

Marka İsim Hakkı Tescil

İşletmeniz ismini ve ya şahıs firmanızın ismini ile bu firma nezdinde üretimi yağılan ürün ya da hizmetler Marka İsim Tescil yolu ile tescile konu edilir.

Marka İsim Patenti

İsim Patenti yoğun olarak toplumuzu arasında kullanıma gelen yanlış ibarelerdir. İsim Tescil ile aslen kastedilen ifade marka tescilidir. İşletmenin unvanı ya da firmaya ilişkin ürün veya hizmetin tescil edilmesidir.