Marka Tescil Konya , 0 332 323 32 00 , Marka Tescil Konya, Marka Tescili Konya, Konya Marka Tescili, Marka Patent Konya, Patent Tescil Konya, Marka Tescil

Marka Patent Konya

Marka Tescil Konya
21 Mart 2013

MARKA PATENT KONYA

Marka patent tescili, isim tescili, isim hakkı gibi terimler marka tescilidir. Marka tescili işlemleri konusunda ise başta Konya olmak üzere ülkemizin yetkilendirilmiş kurum olarak marka tescil Konya ofisimiz Türk Patent ve Marka Kurumu tarafına tescil işlemlerini yürütebilmek statüsüne atanmış Marka Patent Vekilidir.

Marka ise; Bir kelime veya logo gibi ibarelerden oluşabileceği gibi, bunların ayırt edici niteliğe sahip olması ile bir ürün veya hizmet üzerinde yer alarak ötekilerden farklı kılınmasını sağlaması amacı ile kayıt altına alınması işlemidir. Bu tür ibareler Konya marka patent vekili firmamız danışmanlığından tescil işlemi yapılarak yasada belirtilen korunmaya alınırlar.

Marka Başvurusuna geçilmeden önce, ilgili marka, kendi piyasasına ait sınıfı tespit edilecek ve sınıfında tescile uygunluk durumunun sorgulanması yani marka ön araştırmasına tabi tutulacaktır. Şirketimizin uzmanları tarafından yapılacak marka ön araştırma işlemi markanın tüm detayları açısından değerlendirmesi yapılacaktır.

Marka Başvurusu Gerekli Evraklar;

  • Marka Başvuru Formu, tescil müracaatı sahibince doldurulmalıdır
  • Tescil ücretinin yatırılması ve  ilgili dekontu
  • Korunması istenen kelime, marka, logo
  • Vekaletname

Patent Başvurusu İçin;

Patent,  Bir buluşun diğer kişiler tarafında kullanılmaması için korunması için verilen resmi belgedir. Buluş, sanayide kullanılabilir ve yöntemin bilinen şeklinde olmaması ile tescil altına alınır. Patent tescil ile, buluşçu ilgili ürününü kısıtlı süre dahilinde çeşitli tekel yürütmek hakları kazanmaktadır. Bu haklar da Patent Tescil Belgesi ile gösterilir.

  • Patent Başvuru Formu , müracaat eden şahıs tarafından doldurulacaktır.
  • Patent Müracaat Ücreti ve dekontu,
  • Patent alma açısından tarifname ile buluşun teknik çizimleri
  • Vekaletname