Marka Tescil Konya , 0 332 323 32 00 , Marka Tescil Konya, Marka Tescili Konya, Konya Marka Tescili, Marka Patent Konya, Patent Tescil Konya, Marka Tescil

Marka Patent

MARKA PATENT

Marka patent tescili yani diğer asıl ifade ile marka tescil bakımından ülkemizde yetkili kuruluş tarafından yetkilendirilmiş Sistem Patent marka tescil Konya firmamız yetkili merci tarafına işlem yapabilme statüsüne sahip Marka ve Patent Vekilidir.

Marka terimi, bir ürün yahut hizmeti diğer kişilerinden ayıran türlü işaret ya da kelimeler bütünüdür. Marka tescil edilmesi ile yasada öngörülen korumaya nail olmaktadır.

Konya marka tescil ofisimiz danışmanlığında Marka Tescil Başvurusu gerçekleşmeden evvel markanın alakalı olduğu sınıfta önceden tescil müracaatının yapılıp yapılmadığına sorgulanması gerekmektedir.

Marka patent Konya şirketimiz tarafından yapılacak Arama uygulaması markanın tüm yönleri açısından değerlendirmeden geçirilip analiz edilmesi gerekmektedir.

Marka ait olduğu sınıfların belirlenmesi çok önemli işlemlerden birisidir, zira yanlış sınıfa müracaat edilmesi ileride asıl sahiplerine hak kaybı yaşatabilir.

Marka Tescili Başvurusu için;

  1. Marka Tescili Başvurusu, müracaat sahibi nezdinde doldurulmalıdır.
  2. Marka müracaat tutarının yatırılması ve belgeleyen dekontu
  3. Müracaata konu edilecek logo ya da kelime.
  4. Vekaletname (Örneği ektedir)

Patent Başvurusu İçin ,

Patent terimi ise, herhangi bir hususta sanayide uygulanabilir yöntemin bilinen halinde aşılması ile geliştirilen buluşların koruması için verilmektedir. Patent, buluş sahibinin ilgili ürünü ilgili kanunda belirli süre zarfında üretmesi, satması gibi haklar kazandırmaktadır. Bu haklar patent tescil belgesi ile gösterilir.

  1. Patent Başvuru Formu, müracaat sahibi tarafından doldurulacaktır.
  2. Patent Başvuru  tutarının yatırılması ve belgeleyen dekontu,
  3. Patent açısından kısa tarifname ile ürüne ilişkin varsa teknik çizimler
  4. Vekaletname; örneği ekte olup, Şahısların sadece isim ve soy isim yazarak imzalaması yeterlidir.