Marka Tescil Konya , 0 332 323 32 00 , Marka Tescil Konya, Marka Tescili Konya, Konya Marka Tescili, Marka Patent Konya, Patent Tescil Konya, Marka Tescil

Marka Patent Nasıl Alınır

Marka Patent Nasıl Alınır?

Marka Patent nasıl alınır? hakkında Türkiye’de yetkilendirilmiş kuruluş olarak Konya marka patent danışmanlık firması Sistem Patent tescil Konya ofisimiz yetkili merciler tarafına gerekli işlemleri yapma sorumluluğuna sahip marka patent vekiliyiz.

Marka alma, mamul ya da üretilen hizmetleri diğerlerinden farklı kılınmasını sağlayan tüm işaret veya kelimeler oluşan bütündür. Marka tescil edilmesi ile birlikte asıl amaç ilgili kanunda belirtilen korumaya sahip olmadır. Marka Tescil müracaatı öncesinde markanın kendi sınıfında önceden tescil başvurusu yapılma durumuna bakılması önemlidir.

Marka Patent Nasıl Alınır? kapsamında ilk süreç olan marka arama işlemi, ilgili markanın tüm yönleri açısında değerlendirmeye tabi tutulup çok iyi derecede analiz edilmesi gerekmektedir. Markanın kendi sınıflarının tespit edilmesinde çok önemli süreçlerden birisidir. Aksi takdirde hatalı sınıfta müracaatta bulunmak sonradan hak kaybına sebebiyet verebilir.

Marka Tescili Başvurusu için;

  1. Marka başvuru formu, müracaat sahibi nezdinde doldurulmalıdır.
  2. Marka başvuru ücretinin yatırılması ve dekontu
  3. Tescil işlemine konu edilecek logo veya kelime.
  4. Vekaletname (Örneği ektedir)

Patent Alma İçin,

Patent terimini açıklamadan önce buluş, herhangi bir hususta sanayide kullanılabilir yöntemin bilinen halinde aşılması sayesinde elde edilen buluşlardır. Patent terimi ise, buluş sahibinin buluş eseri ürününü kanunda belirtilen süre boyunca üretme, satması gibi daha pek çok hak sağlayan tescil işlemidir. Bu hakkı gösteren belgeye de patent denir.

  1. Patent Başvuru Formu müracaat sahibi tarafından doldurulacaktır.
  2. Patent Başvuru tutarının ödenmesi,
  3. Tarifname
  4. Çizimler
  5. Vekaletname

Marka Patent Alımı için ,

Sistem Patent Konya 0 332 323 32 00 irtibat numarasından bilgi alabilirsiniz.