Marka Tescil Konya , 0 332 323 32 00 , Marka Tescil Konya, Marka Tescili Konya, Konya Marka Tescili, Marka Patent Konya, Patent Tescil Konya, Marka Tescil

Marka Tescil Başvuru Evrakları

Marka Tescil Başvuru Evrakları

Marka tescil, bir  kişinin veya teşebbüsün üretimini yaptığı ürün veya hizmetlerini; bir diğer insanın veya teşebbüsün ürün veya hizmetlerinden farklılık yaratmasını sağlayan özelliğidir. Marka; kişi isimleri, şekiller, harfler, logolar gibi tüm imgelerden oluşabilir. Konya marka tescil danışmanlık şirketimiz sizlere marka tescil başvuru evrakları ve tescil işlemleri konusunda hizmet vermektedir.

Marka Tescil Başvurusu

Sistem Patent Konya Marka tescil ofisimiz danışmanlığından markanın kayda yansıması, kayıt ile kabul işlemi açısından fiziki anlamda ya da online şekilde yapılan müracaat işlemidir. Tescil aşamasının başlangıcı olarak kabul edilir.

Marka Sorgulama:

Tescil konu olacak markanın tescile uyguluk durumunun araştırılması veya öncede müracaatın yapılıp yapılmadığını analizi gayesi ile gerçekleşen araştırma işlemine denir.

Marka Başvuru Ücreti:

Marka sahibi olabilmek açısından tescili müracaatı sürecinin başlangıcında yatırılması gereken ücrettir. Sisten PAtent şirketimizin hesabına yatırılmasının ardından başvuru işlemi başlatılacaktır.

Marka tescil başvuru evrakları

  1. Marka Başvurusu formu, Marka müracaat sahibi kendi bilgileri ile doldurulacaktır
  2. Marka müracaat sınıf tutarının ödenmesi ve banka dekontu
  3. Tescili yapılacak marka veya logo
  4. Vekaletname (Örneği ektedir)

Markaları tescil işlemi yapılarak; yalnızca başka bireylerin haksız olarak gelir sağlamasını engellemekten ziyade, haksız gelir sağlıyor tezi ile asıl marka sahibinin haklarının kullanılmasını önlenmesine de mani olmaktadır. Gerekçesi ise; bu durumda, var olduğundan dahi haberi olunmayan lakin tescilli marka ile ayırt edilemeyecek seviyede benzeri bir markası olan kişi veya kuruluş, marka sahibi aleyhine yaptırımlarda bulunabilir ve yasal yollar ile engelleyebilir. Sonuç olarak yatırımlarınız ile çalışmalarınız büyük risk altına girebilir.

Marka Tescil Başvuru Evrakları ve Marka Tescil işlemleriniz için;

Sistem Patent Konya 0 332 323 32 00 irtibat numarasından bilgi alabilirsiniz.