Marka Tescil Konya , 0 332 323 32 00 , Marka Tescil Konya, Marka Tescili Konya, Konya Marka Tescili, Marka Patent Konya, Patent Tescil Konya, Marka Tescil

Marka Tescil Nasıl Alınır?

Marka Tescil Konya
21 Mart 2013
Neden Marka Tescil
21 Mart 2013

Marka Tescil Nasıl Alınır?

Marka tescil nasıl alınır? sizlere şu şekilde açıklayabiliriz. Marka tescil, 6 ay ile 11 ay arasında tamamlanan işlemler bütünüdür. Ön araştırma işleminden tescil belgesi alımına dek ciddiye alınması aynı zamanda ciddi yaklaşımla takibin yapılması gereken tescil işlemi, işinde uzman marka vekili marka tescil Konya ofisimiz danışmanlığında yapılması en uygun olanıdır.

Marka tescil işlemlerinde oldukça yoğun yazışma ile işlemler yer almaktadır. Hiç bir itiraz ya da ret hükmü yaşamayan markanın bile erekli işlemlerinin takibi açısından özel tedbir ile bilgi birikimi gerekmekte olduğunu düşünürsek markanın reddi ya da yayın aşamasındayken itiraz alması kapsamında yardıma gereksinim duyacaksınız. Bu gerekçe ile tescili ile ilişkili tüm işlemlerinizi marka ve patent vekili firmamız danışmanlığından yapılması çok önemlidir.

Müracaat; Şirketimiz hizmetimiz kapsamında yapılacak araştırma neticesinde söz konusu marka, tescil işlemine müsait olduğu tespit edilmesinin ardından kullanımı arzulanan piyasada marka tescil müracaatı yapılacaktır.

İnceleme; Başvurunun Türk Patent ve Marka Kurumu uzmanları nezdinde tescil işlemi yapılıp yapılmayacağının sorgulandığı süreçtir. Burada ilgili yasa gereği yapılan inceleme sayesinde bir kelime ve işaretin marka değeri taşıyıp taşımayacağı karara bağlanacaktır. İncelemenin ardından marka onaylanarak ilana çıkarılacağı gibi reddedilebilir.

İlan; İnceleme akabinde markanın 2 aylık süre ile Markalar Bülteni’nde tüm kişilerin itirazına açılmaktadır. Bu dönem kapsamında marka korumasız olmasının yanında tüm kişiler tarafından itiraz edilme hakkı vardır.

Kabul; İlan aşaması kapsamında markaya itiraz yapılmaması doğrultusunda tescil işleminin son aşamasıdır. Türk Patent ve Marka Kurumu ilgili markaya ait onay kararını hazırlar ve tescil belgesi için tescil harç ücretinin ödenmesini talep edilir. Tescil harcı ile birlikte diğer eksik evraklar giderilerek ibrazı istenir.

Belge; Bu tüm aşamaların ardından tescil belgesini hazırlanır ve şirketimiz tarafımıza müracaat sahibine iletilir.

Bir önceki yazımız olan Marka Tescil Konya başlıklı makalemizde Konya Marka Tescil, Marka Tescil Konya ve Marka Tescili Konya hakkında bilgiler verilmektedir.