Marka Tescil Konya , 0 332 323 32 00 , Marka Tescil Konya, Marka Tescili Konya, Konya Marka Tescili, Marka Patent Konya, Patent Tescil Konya, Marka Tescil

Marka Tescil Ne Kadar Sürede Alınır

Marka Tescil Ne Kadar Sürede Alınır?

Marka tescil ne kadar sürede alınır? sorusuna istinaden, Marka tescili işlemi, farklı kılıcı niteliğe sahip olan bir markanın, tescil başvurusu yapılmasının ardından başvuru sahibi açısından tescil edilmesi işlemleri bütünüdür. Sistem Patent şirketimizin Marka tescil Konya ofisimiz sizlere konu kapsamında hizmet vermektedir.

Marka tescilini düzenleyen Sinai Mülkiyet Kanunu istinaden önceden tescile konu edilmiş  bir marka ile direk aynısı ya da orijinalinden ayırt edilmesi güç derecede benzer markalar aynı sınıfta tescil işlemi yapılamaz. Konya marka tescil ofisimiz danışmanlığında yetkili merciler nezdinde tescil edilmesine hüküm verilen markalar 2 ay boyunca markalar bülteninde yayına çıkarılır. Bu 2 aylık yayın süresinde ilgili markaya karşı itiraz işlemi yapılmaması durumunda söz konusu marka tescil tamamlama aşamasına girer.

Tescil tamamlama bedelinin yatırılmasının ardından ortalama 2 ay sonra marka tescil belgesi hazırlanır. Bu belgesi yaklaşık 11 ay sonunda müracaat sahibine iletilir. Fakat markalar, müracaat tarihinden başlayarak korumaya dahil edilir

Markalar, faaliyete geçirilecek ürün ve hizmetlere istinaden 34 adet ürün ile 11 adet hizmet sınıfı olmak kaydı ile toplam da 45 adet marka sınıfında tescil işlemine tabi olabilirler. Marka tescil başvurusu maliyeti, ilgili markanın müracaatının gerçekleştiği marka sınıf adetine istinaden değişim gösterir.

Markalar tescil almaları ile beraber ilk müracaat tarihinden başlayarak 10 senelik koruma elde ederler. Bu 10 senelik sürenin tamamlanmasının ardından 10’ar senelik süreler ile tescil yenileme işlemine tabi tutularak sınırsız olarak korumadan yararlanabilir.

Patent ise, buluş veya geliştirmelerin korunması açısından kayıt altına alınması işlemidir. Bu kapsamda buluşlar 20 yıl boyunca müracaat sahibi tekel yürütme hakkı kazandırır.

Marka Tescil Ne Kadar Sürede Alınır? yani marka tescil süresi hakkında daha detaylı bilgi almak için konya marka tescil danışmanlık ofisimiz ile iletişime geçiniz…

Marka Tescili ve diğer Tescil  işlemleriniz için;

Sistem Patent Konya 0 332 323 32 00 irtibat numarasından bilgi alabilirsiniz.