Marka Tescil Konya , 0 332 323 32 00 , Marka Tescil Konya, Marka Tescili Konya, Konya Marka Tescili, Marka Patent Konya, Patent Tescil Konya, Marka Tescil

Marka Tescil Süreci

Marka Tescil Süreci

Marka Tescil süreci, başvuru ile başlayarak logo veya kelime açısından belge düzenlemesi işlemi sonlanmaktadır. Bu aşama normal şartlarda tahmini 9 ay gibi sürmektedir. Normal koşullardan kastımız marka tescili kapsamında müracaata herhangi bir itirazın yapılmaması ve marka müracaatının yetkili merci nezdinde ret hükmü verilmemesidir. Konya marka patent vekilliği firmamız Sistem Patent şirketimizin Marka tescil Konya danışmanlık ofisimiz hem marka hemde patent açısından sizlere danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Konya marka patent firması olarak Konya marka tescil ofisimiz danışmanlığında yapılan marka müracaatlarında marka müracaatının ret edilmesi ihtimali olmaz. Bunun gerekçesi ise marka tescil başvurusu yapmadan evvel ilk önce detaylı olarak marka araştırması işlemi yapmaktayız. Ve süreç kapsamında karşılaşacağımız tüm risklerin marka sahibine bildirmekteyiz.

Marka tescil süreci, ilk 2 ayında müracaatı yapılan ilgili kelime veya logonun tescile uygunluk durumunun analizi yapılır. İlk aşamada başarı ile geçen müracaatlar marka bülteninde ilana konur ve diğer marka hak sahiplerinden gelecek itiraza açılır. Yayına çıkan müracaata itirazın yapılması durumunda itiraz Sinai mülkiyet kanunu kapsamında irdelenir. Yapılan İtiraz ya kabul görür ya da ret edilir. Marka ilanına itirazlar marka patent Konya ofisimiz kanalı ile itinalı çalışmalar ile takip edilmekte ve marka sahiplerimiz bildirimde bulunulmaktadır. Bülten süresi 2 aydır.

Bülten süresi haricinde yapılan itirazlar şekli bakımında onay görmez. Bu süre içinde marka müracaatına bir itiraz yapılmaması halinde marka müracaatının tescil hükmü yazısı ofisimize beyan edilir. Tescil hükmü yazısında müracaatın tescil ile tamamlanabilmesi açısından harç ücreti ödenmesine yönelik bilgilendirmede bulunulur. Belge harç bedenlinin marka sahibi tarafından hesabımıza yatırılması kapsamında ofisimiz marka belge aşamasını tamamlar. Belge noksan kapatma şeklinde de bilinen bu işlemin bildirim tarihinden  sonrası 2 ay içinde tamamlanması lazım. BU işlemin ardından Marka Tescil Belgesi 1 ay içinde ofisimize gönderilecektir. Ardından şirketimiz tarafından marka sahibine iletilir.

Patent ise, geliştirmelerin kayıt altına alınarak korunmasıdır. Tescil edilen geliştirme veya buluşlar 20 yıllığına korunmaya alınır.

Marka Tescil Başvurusu ve Marka tescil işlemleri için;

Sistem Patent İzmir 0-232 441 90 00 veya Sistem Patent İstanbul 0-212-266 31 26 nolu telefonlardan da bilgi alabilirsiniz