Marka Tescil Konya , 0 332 323 32 00 , Marka Tescil Konya, Marka Tescili Konya, Konya Marka Tescili, Marka Patent Konya, Patent Tescil Konya, Marka Tescil

Marka Tescil Yenileme

marka tescil yenileme

Marka Tescil Yenileme

Bir marka, tescil edilmesi ile birlikte yasal olarak 10 sene korumaya alınmaktadır. Yetkili merci bu koruma kısıtlamasını markanın kullanılıp kullanılmadığını anlamak ve geri kalmış markaları tekrardan kullanıma sunmak adabında almış olduğu önlem şeklindedir. Marka eğer yaşıyorsa ve Tescilli Marka sahibi, markasının korunmasının sürmesini istemesi durumunda Marka tescil yenileme işlemini yaptırması gerekmektedir.

Marka ve patent vekili Sistem Patent şirketimizin Konya marka tescil ofisimiz danışmanlığın tescil yenilme işlemlerini yakından takip etmekteyiz gerekli süreler hakkında marka sahiplerimiz bilgiler vermekteyiz.

Marka Yenileme Süreleri

Marka tescil yenileme işlemi ile 10 senenin tamamlanması itibari ile maksimum 6 ay içerisinde yeniden tescil müracaatı yapması gerekmektedir. Bu sürenin de atlanılması durumundan 6 ay daha ek süre (yani cezalı dönem) beklenir ardından bu dönemde de yenilemesi yapılmayan marka, tekrardan başvurulmak kaydı ile açığa çıkar.

Yenileme harcı yatırılması durumunda Firmamız Sistem Patent Konya marka tescil şirketimiz eşliğinde gerekli belge hazırlaması yapılır ve Yeni belge istemi anında hazırlanır. Zamanı geçen marka açısından ise yapacak pek işlem kalmamasını yanında beraber tekrara başvuru yapmak gerekmektedir. Şayet kişi veya kuruluş bu başvuruyu yapılmış şeklinde görmesi durumundan yayın süresi kapsamında itirazı ile birlikte İtirazının kabulü sürecinde marka yeniden eski kullanıcıya temin edilir lakin fark etmemesi durumunda ise Marka bir diğer kişinin kullanımına sunulur ve artık geriye dönüş açısından pek işlem kalmaz.

Marka Tescil Yenileme ve Marka Tescili için;

Sistem Patent Konya 0 332 323 32 00 irtibat numarasından bilgi alabilirsiniz.