Marka Tescil Konya , 0 332 323 32 00 , Marka Tescil Konya, Marka Tescili Konya, Konya Marka Tescili, Marka Patent Konya, Patent Tescil Konya, Marka Tescil

Neden Marka Tescil

Marka Tescil Nasıl Alınır?
21 Mart 2013
Patent Tescil
21 Mart 2013

 

konya-marka-tecil

konya-marka-tecil

Neden Marka Tescil?

Neden Marka Tescil? dersek tescilli markalar ile tescilsiz markalar kıyaslanırsa tescilli markaların önemli oranda avantajları bulunmaktadır. Başvuru sürecinde yer alan markalar, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından incelemeye alınır ve tescile uygun bulunması durumunda yayına konan aynı zamanda diğer kişilerin görüş ile ve itirazlarına açılan markalar, toplumun tarafından denetimden geçmesinde dolayı sağlam temellere kurulmuş olur. Marka tescil Konya ofisimiz danışmanlığında tescil işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

Bu kapsamında hiçbir risk barındırmayan markanın sahibinin elinde resmi kuruluş nezdinde verilmiş kanıtı bulunmaktadır. Bu şekilde haksız kazanç sağlama uğraşıları kolayca bertaraf edilebileceği gibi, gerekli yaptırımlar uygulanabilir.

Konya marka tescil ofisimiz danışmanlığımız kapsamında marka tescil edilerek; başka kişiler tarafından haksız kazanç elde edilmesinin önlenmesinden ziyade, haksız gelir sağlıyor suçlamaları ile asıl marka sahibinin tescilden kazanılan haklarını kullanılmasını engellemeleri de bertaraf edecektir. Çünkü; bu hususta, ellerinde varlığından dahi haberi olunmayan lakin tescilli markalar ile ayırt edilmesi çok zor derecede benzeri tescilli markası olan kişi veya kuruluşlar, tarafınıza karşı yaptırımlarda bulanabilir ayrıca şahsınıza yönelik yasal süreç başlatarak haklarınız kullanmanızı engelleyebilir.

Marka tescili yaptırılarak o markanın diğer ürünler açısından kullanıma kapatılır.

Tescilli markayı barındıran diğer firmalara ilişkin aynı markalı ürünler piyasaya giremez, stoklanamaz ya da aynı marka altında hizmet sağlanamaz.  

Tescilli markayı bulunduran taklitçi işletmelere ilişkin ürünlerin ihracı veya ithali söz konusu olamaz.   
Zamanımızda iyice değerlenen markanın tescil işlemini, pek çok kuruluş öncelikli tutmaktadır.

Ayrıca kuruluşun güvenliği bakımından da tescil işlemi önemlidir. Kuruluşlar, markasının tescil ettirmesi yasalar ile zorunlu tutulmuştur.

TSE, TSEK ya da üretim açısından alınacak izinler için devlete yapılacak müracaatta Marka Tescil Belgesi zorunlu tutulmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Marka Tescil Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde Konya Marka Tescil, Marka Tescil Konya ve Marka Tescili Nasıl Alınır hakkında bilgiler verilmektedir.