Marka Tescil Konya , 0 332 323 32 00 , Marka Tescil Konya, Marka Tescili Konya, Konya Marka Tescili, Marka Patent Konya, Patent Tescil Konya, Marka Tescil

Neden Marka Tescil

Neden marka tescil, neden marka tescili?

Neden Marka Tescil

Neden marka tescil yani marka tescil önemine değinmeden önce markayı açıklayalım. Sistem Patent marka tescil Konya ofisimiz danışmanlığında yapılacak marka tescil kapsamına dahil olan aynı ya da benzeri ürün veya hizmetler ile alakalı, tescilli markayı, benzerlerini ve toplum üzerinde tescilli marka ile çağrıştırma ihtimali bulunan herhangi bir işaretin kayıtlı markanın imajı açısından haksız fırsat sağlayacağı veya kayıtlı markanın farklı kılıcı karakterine olumsuz etki nitelikteki herhangi bir işaretin izin gözetilmeden icra edilmesini önlenmesini sağlamaktadır.

Kullandığınız işaretin veya kelimenin taklide konu edilmesinden endişe edilmesi durumunda, en kısa zamanda tescili açısından konya marka tescil ofisimize başvurulmalıdır.

Tescilin yasal olarak verdiği, tescilli markanın başka kişiye devir edilebilirliği, miras ile intikali, kullanım hakkının lisansa konu olabilirliği, rehin ve teminat şeklinde gösterilme gibi haklar vermektedir.

Marka Vekili Konya Marka tescil ofisimiz danışmanlığında tescil işleminin yapılması ile diğer işletmelerin düşük kaliteli mamullerde markanızı icra ederek, markanıza yönelik verecekleri değer kayıplarını engelleyebilirsiniz.

Gerçek veya tüzel kişiler sizden evvel markanızın tescili açısından müracaatta bulunabilir ve hak kaybetmenize sebebiyet verebilir. Marka tescil edilebilirlik ilkelerine sahip olması durumunda tescil edilerek 10 sene koruma altına alınacaktır.

Her 10 senenin sonunda yaptıracağınız yenileme işlemi ile de koruma süresini talep ettiğiniz kadar uzatmanız şansını olacaktır. Bunun ile birlikte; Tescilli markanıza ilişkin tüm haklar şahsınıza ait olacaktır. 3. kişiler tarafından izinsiz şekilde kullanılmayacak. Ayrıca markanızı başkalarına devredebilir veya faaliyet hakkını verebilirsiniz. Burada Neden Marka Tescil yapılması gerektiği ifade ettik.

Üst tarafta belirttiğimiz haklardan faydalanmak ve piyasada ürün ya da hizmetlerinizle ilişki olarak tekel hakkı kazanmak açısından marka tescili yaptırmanız gerekmektedir.

Sistem Patent Konya 0 332 323 32 00 irtibat numarasından bilgi alabilirsiniz.