Marka Tescil Konya , 0 332 323 32 00 , Marka Tescil Konya, Marka Tescili Konya, Konya Marka Tescili, Marka Patent Konya, Patent Tescil Konya, Marka Tescil

Patent Başvurusu

Patent Başvurusu

Patent başvurusu başlatılmadan önce, buluşunuzu analiz eden patent ön araştırma işleminin mutlaka yapılması gerekir ve önemlidir. Bu işlem marka tescil Konya ofisimiz danışmanlığında yapılmaktadır.

Şayet ön araştırma neticesinde istinaden buluşunuz tescil açısından gerekli kriterleri barındırmıyorsa patent başvurusu yapılmadan evvel tescil müracaat dosyasının doğru şekilde, yasaya uygun hazırlanması değer kazanmaktadır.

Patent başvurusu için gerekli evrakların toplanılması Sistem Patent marka tescil Konya şirketimizin tecrübeli uzmanlarımızın yönlendirmesi akabinde gerçekleştirebileceksiniz.

Patent müracaatı için teknik dosya oluşturulurken gerekli aşamaları kısaca izah etmek gerekirse temek başlıklar alt kısımda yer almaktadır;

  • Buluşun Özet Kısmı

Tescile konu buluşun konusunu özet şekilde açıklandığı metindir.

  • Tarifname

Buluşun ayrıntılı şekilde açıklandı kısımdır. Patent müracaatındaki önemli konular birisi de buluşunuzun benzerleri mevcutsa arasında yer alan farkları, diğer buluşlara kıyasla avantajları ve dezavantajlarının belirtilmesi, ilgili buluşun çözüm sunduğu teknik problem, teknolojik bakımından getireceği yenilikler açık şekilde yazılı belirtilmesidir. Tarifname teknik açısından konunun uzmanı marka ve patent tescil ofisimiz tarafından hazırlanmalıdır.

  • Resim/Şekiller

Buluşun taslak resimleri, varsa buluşunuzu meydana getiren parçalar ve isimleri ile teknik resimde numaralandırılması.

  • İşlemler

Buluşun korumaya alınması istenilen kısımların ayrı ayrı açıklamasının yapılması, hangi kısımların kopyaya konu olmasını istemiyorsanız bu kısım açısından önemlidir.

  • Evraklar

Başvuru açısından talep edilen diğer evrakların toplanmasıdır. Evraklar başvuruda bulunan firma veya şahsın bilgileri, müracaat sahibinin bilgileri, vekaletname şeklinde belirtebiliriz.

Patent Müracaatı Nereye Yapılır?

Tescil işlemi, ülkemizde Marka ve Patent vekillik firması olarak Sistem Patent Konya marka tescil ofisimiz danışmanlığında yürütülmektedir. Şirketimize, buluşunuzun farklı ülkelerde de  korunması için ülkeler arası başvuru yapabilirsiniz.

Ülkeler arası koruma açısından yapılacak başvurularda WIPO  vasıtası ile işlemler yürütmektedir.