Marka Tescil Konya , 0 332 323 32 00 , Marka Tescil Konya, Marka Tescili Konya, Konya Marka Tescili, Marka Patent Konya, Patent Tescil Konya, Marka Tescil

Patent İzleme

Patent İzleme

Sistem Patent marka tescil Konya ofisimizin patent izleme hizmetimiz, yetkili merci yayın aşamasına gelen patent ile faydalı modelleri aylık bültenler yolu ile ilana çıkarılması ile yapılmaktadır. Yayına çıkarılan patent başvurularının sorgulanma raporlarına yayın tarihinden başlayarak altı ay boyunca itirazda bulunabilmektedir. Ayrıca aynı bültenlerde faydalı model tescili istekleri de ilana çıkarılmaktadır. Faydalı model ilanlarına ise yayın tarihinden başlayarak 4 ay boyunca ile itirazda bulunulabilir.

İşletmeler alıp sattıkları ürünler ile alakalı olarak güç durumda kalmamak adına bültenlerin takibini yaparak kendilerine zarar teşkil edecek tescil istemlerini önceden belirleyerek tescillerini engellemek üzere itiraz işleminde bulunabilirler. Marka ve Patent Vekili Sistem Patent Konya marka tescil ofisimizin yetkililer tarafından yapılacak Patent İzleme hizmetimiz kapsamında Ofisimiz ile anlaşan firma yada şahıslara aylık şekilde raporlamalar yaparak buluşların tescil taleplerini beyan etmekteyiz.

Patentlerin, ayrıca ülkeler arası şekilde de takibin yapılabilir. Herhangi bir üretim sahasında tekniğin son hali yayına konan patentlere incelenerek görülebilir. Kendi imalat faaliyeti esnasında çeşitli teknik problemler yaşayan firma yada kişiler alınmış yada yayın çıkarılmış patentleri analiz ederek ulaşılabilir olan çözümlere erişebilir. Ayrıca yayınlanan patentler izlenerek yeni ticari fırsatlar da yaratılabilir.

Patent İzleme Hizmetleri

  1. Sektörel rakip işletmelerin hangi alanda çalışmalarda bulunduğunun izlenmesi
  2. Rakip firmaların ilgili sektörde geliştirdikleri tüm patentli buluşlarının izlenmesi,
  3. Ar-ge araştırmalarının olumlu şekilde ilerlemesi,
  4. Teknolojik ulusal ve ülkeler arası trendlerin takibi,
  5. Piyasada yer almayan lakin tescil müracaatı yapılmış gizli rakip firmaların takip edilmesi.
  6. Rakip İzleme;
  7. Rakip işletmelerin Ar-Ge ve patentlerinin takibi ile istemlerinin içerik açısından analizinin sağlanması.