Marka Tescil Konya , 0 332 323 32 00 , Marka Tescil Konya, Marka Tescili Konya, Konya Marka Tescili, Marka Patent Konya, Patent Tescil Konya, Marka Tescil

Patent Tescil Nasıl Alınır?

Patent Tescil
21 Mart 2013
Konya Patent Tescili
21 Mart 2013
patent-nasıl-alınır konya marka patent

patent-nasıl-alınır konya marka patent

Patent Tescil Nasıl Yapılır?

Patent Tescili nasıl yapılır? size şu şekilde anlatabiliriz; Bir buluşun adınıza kayıt edilmesi işlemleri bütündür. Bu aşama ulusal ile ülkeler arası boyutta yapılmakta olup haklarınızın korunabilmesi açısından gerekli işlemler Konya patent firması olarak marka tescil Konya ofisimiz danışmanlığında yürütülür.

Marka patent vekili ofisimiz tarafından Patent Başvuru işlemleri başlatılmadan evvel buluş sahibi ile beraber patent tarifnamesini oluşturmamız gerekmektedir.

Tarifname ise; müracaat sırasında ibraz edilmesi gereken evrakların arasında en öncelikli olanıdır. Bu evraka ek olarak;

  • Buluşa ilişkin çizimler
  • Buluşun Özeti
  • İstemler
  • Başvuru formu.

Tüm bu evrakların tamamlanmasının ardından; Patent vekili Konya firmamız nezdinde patent alma aşaması başlatılacak ve online patent veya fiziki şekilde teslim edilmesi ile müracaatta bulunulur.

Müracaat; ilkin şekli incelemeye gönderilir. Şekli olarak incelemede eksiklikler bulunması durumunda eksikler giderilir ardından şekli uygunluk yazısı temin edilir.

Müracaatın ardından 15 aylık süre içinde buluş sahibi tarafından araştırma talebi yapılmalıdır.

Buluşlar ik şekilde tescil edilir;  Patent veya faydalı modelle. Araştırma raporunun ardından buluş sahibi inceleme isteminde bulunması gerekir. Buluş sahibi aynı buluşu açısından 3 defa inceleme isteğinde bulunabilme hakkı bulunmaktadır. Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından olumlu yanıt gelmesi durumunda patent belgesi sahibi olunur.

Patent alma aşaması uzun aynı zamanda maliyetli işlemler bütünüdür; Bundan dolayı konusunda uzman patent vekili Konya ofisimizin uzmanlarımız tarafından doğru yönlendirmeleri kapsamında aşamayı takip etmek, gerek maddi açıdan gerekse zaman kayıplarını önleyecektir.

Bir önceki yazımız olan Neden Marka Tescil başlıklı makalemizde Konya Marka Tescil, Marka Tescil Konya ve Marka Tescili Konya hakkında bilgiler verilmektedir.