Marka Tescil Konya , 0 332 323 32 00 , Marka Tescil Konya, Marka Tescili Konya, Konya Marka Tescili, Marka Patent Konya, Patent Tescil Konya, Marka Tescil

Patent Tescil

Neden Marka Tescil
21 Mart 2013
Patent Tescil Nasıl Alınır?
21 Mart 2013

patent tescil , Patent Tescil Konya, Konya Patent Tescil, Konya Patent Tescili

Patent Tescil Konya

Patent müracaatları buluşu yapan ya da halefleri nezdinde Konya patent firması olarak Marka tescil Konya ofisimizin danışmanlığında yapılır.

Patent müracaatlarında tarifnamenin, istemlerin ile özet kısmının oluşturulması konuya çok oldukça hakim olmanın yanında ayrı olarak mesleki bilgi ile tecrübe gerektiren süreçtir. Müracaat yapılmasının ardından tarifname metninde değişikliğe gidilmesi olası değildir. Sadece istemler ile özet kısmının yetersizlik olması akabinde tarifname içeriğinde yer alan bilgiler çerçevesinde olmak şartı ile değişiklik gerçekleşebilir.

Bir patent tescil müracaatı yaklaşık 1,5 – 2 yılda tamamlanır. Fakat Müracaatın yapıldığı tarihten başlaması ile korumaya başlar. Patent müracaatının tescil edilmesi, buluş açısından araştırma raporu ile olumlu bulunması durumunda inceleme raporu hazırlanması ile mümkündür.

İnceleme raporunda yapılan istemlerden kabul görenleri ile tescil yapılır. Kabul görmeyenler tescil işlemi yapılmamış olarak kabul edilir.

Tarifnamede yer alan bilgilerin yetersiz olması, değişiklik yapılamayacağından dolayı buluş sahibi direk olarak mağduriyet yaşayacaktır.

  • Tarifname, patentte konusu olacak buluşun özellikleri hiçbir şekilde gizli kalmayarak eksiksiz açıklanmalıdır. Koruma kapsamını atama açısından istemlerin yorumlaması yapılırken tarifname metni göz önünde bulundurulur.
  • İstem ve ya istemler, buluşun korumaya alınması istenen temel unsurlarını ifade eder.
  • Patent başvurusu ile tescilden kazanılan koruma kapsamı, istem ya da istemler ile hükmedilir.

Konya Patent vekili firmamızın mühendisleri, patent müracaatını oluşturan tarifname ile istemlerin oluşturulmasında buluş sahiplerimizin gereksinimleri olan teknik destek ile danışmanlık hizmetlerini vermekteyiz.

Patent müracaatları her sene gerekli yenileme bedellerinin ödenmesi şartı ile koruma devam eder. Bu ücretler yatırılmaması durumunda patentlerin tescili iptal edilir.

Bir önceki yazımız olan Marka Tescil Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde Konya Marka Tescil, Marka Tescil Konya ve Marka Tescili Nasıl Alınır hakkında bilgiler verilmektedir.