Marka Tescil Konya , 0 332 323 32 00 , Marka Tescil Konya, Marka Tescili Konya, Konya Marka Tescili, Marka Patent Konya, Patent Tescil Konya, Marka Tescil

Slogan Tescili

Slogan Tescili, Konya Slogan Tescili

Slogan Tescili

Şirketlerin sunduğu hizmetler ile ürettiği ürünler, tüketici tarafına duyurmakta kullanılan slogan tescili ile marka vasfı niteliği bulunmaktadır. Hizmetlerin veya ürünlerin sunulmasında kullanıma gelen isimler kadar farklı kılıcı kritere sahip olan bu ibareler de önemli iletişim aracı olmasında dolayı tüketici aklında fazlası ile yer edinmektedir. Marka Patent tescil firması olarak Slogan Tescili Konya ofisimiz sloganların tescili konusunda tescil ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

Sloganlar bir nevi Marka ile bütünleşir. Genel olarak marka tescil müracaatlarında kullanıma gelen markalarda, sloganın da bulunması benimsenen usuldür.  Fakat tam olarak bir koruma sağlanması açısından ayırt edici kriterine nail olan sloganın ayrıca tescilinin yapılması koruma mahiyetinde önem teşkil eder.

Sloganın özgünlüğü, marka ile arasında ilişki oluşturabilmesi, kısa aynı zamanda öz olabilmesi ile çok anlamda ifade edebilmesi gerekir. Özgünlüğü yakalayamayan diğer kişilere ait sloganların aynısı veya değiştirilmesi kaydı ile kullanılması sunulması yasal açıdan problem oluşturabilir.

Şirketlere ait olan hizmetlerde veya ürünlerde kullanıma gelen sloganların diğer kişiler tarafından kullanılmasına karşı önlem almak için tescilinin yapılması zaruridir. Diğer taraftan sloganın tescilinin yapılıp yapılmayacağının marka ve patent Konya ofisimiz nezdinde müracaat öncesinde anali edilip boşa vakit ve maddi açıdan kayıpları engelleyecektir.

Slogan tescil edilmesi ile yapılan müracaatların önemli kısmı benzerlik gerekçesinden ziyade marka değeri taşımaması sebebiyle tescil edilmemektedir. Klasik yani tüm kişiler nezdinde bilinen ve kullanılan kelimelerden ziyade kendi başına anlama sahip olan ve hizmet ya da ürünlerde kullanımına bağlı şekilde farklı kılıcı nitelik elde ettiği belirtilen yapıda olması önemlidir.