Marka Tescil Konya , 0 332 323 32 00 , Marka Tescil Konya, Marka Tescili Konya, Konya Marka Tescili, Marka Patent Konya, Patent Tescil Konya, Marka Tescil

Tasarım Tescil

Tasarım Tescil

Tasarım Tescil Konya ofisimiz uzmanları tarafından Türk Patent ve Marka Kurumu tarafına yapılan tasarım müracaatları, kurum tarafından 3 ay gibi süre boyunca incelemeye tabi olur. İnceleme sürecinin olumlu bulunması durumunda tasarım, tescil alacağı 3 aylık süre boyunca diğer şahısların itirazlarına konu olması için ilana çıkarılır. Bu aşama içinde itiraza konu olmayan tasarımlar, 9 ile 10 ay sürede resmi kurum nezdinde kesin onay hükmü verilerek belgeye bağlanır.

İtirazlara açılarak İlanda bekletilen müracaatlara itiraz edilmesi durumunda, yetkili kurumu tasarım müracaat sahibine, gelen itirazın bir nüshasını ileterek, yapılan itiraza karşı sebepli görüşler belirtilmesi durumunda, 1 aylık süre içinde beyan etmesini talep eder. Aksi halde hükmün, itiraz yapan kişinin itirazı kapsamında değerlendirilerek alınacağı bildirir. Konya Tasarım Tescil ofisimiz sizlerin adına tüm işlemleri yürütmektedir.

Gelen itiraz Yeniden İnceleme ve Değerlendirme Kurulu nezdinde hüküm verilerek karara bağlanır. Yapılan itiraza ret hükmü verilmesi akabinde Tasarım Tescil Belgesi hazırlanarak müracaat sahibine gönderilir. İtirazın kısmen  veya tamamen kabul görmesi durumunda ise ilgili ürün tasarımı ya da tasarımlarına yönelik iptal işlemi yapılır.

  1.  Tasarım Tescil Başvuru Formu,  müracaat sahibi ile tasarımcı nezdinde doldurulmalıdır.
  2. Tasarım Başvurusu ile Yayım tutarı
  3.  Tescil edilmesi istenen tasarımların, piyasada yer alan öteki ürünlerden farklı kılıcı nitelikteki yönünü ifade eden görsel anlatım ile ürünlere ilişkin resimler ya da teknik çizimler
  4. Vekaletname